למה חשוב להורים לקבל הדרכה?

ככל שנקבל הדרכה בשלבים הראשונים של גידול ילדינו, כך נמנע בעיות וקשיים בעתיד. הורים רבים אינם מודעים לכוח ולהשפעה העצומה שלהם על התפתחות והתנהגות ילדם החל בשנות החיים הראשונות. אין תחליף להורים כמגדלי ילדים וכמחנכיהם. הכול מתחיל בבית – התשתית לבריאות הנפש וחוסן הילד. כל ילד הוא נשמה בפני עצמה שיונקת את ההרגלים, את הדוגמה האישית ואת האווירה שאנחנו מספקים. יש לנו השפעה בכל מילה (חיים ומוות ביד הלשון), בכל מעשה ותגובה. אנחנו מעצבים את דמותם ואחראים לגורלם!

אנחנו מעניקים לילדים שורשים וכנפיים.

זו לא חוכמה להביא ילדים לעולם החוכמה היא לגדל אותם נכון. חינוך שגוי מזיק ועלול לגרום להתנהגויות קשות אשר ילכו וידרדרו לתחומים נוספים. ילד מתוסכל וכועס יסלים את התנהגותו, יקח את התסכול לכל מקום, יצבור קשיים חברתיים ולימודיים שיעלו אותו על מסלול של בעיות מצטברות ומחמירות: מה שמתחיל כבעיות התנהגות אצל הפעוט ונראה כבעיית קשב וריכוז כבר בגיל הגן, עלול להפוך לבעיית התנהגות מתמשכת עם ירידה בתפקוד קוגניטיבי וכתוצאה מאלה גם כישלון לימודי ודחייה חברתית בבית הספר היסודי. בעיית התנהגות כזו עלולה אף להתפתח בגיל ההתבגרות לנשירה ממסגרת נורמטיבית, להתחברות לחברה בעייתית ולקשת של התנהגויות סיכון רק מתוך דיכאון והרס עצמי, כמו מין לא אחראי, אלכוהול, סמים, הסתבכות עם החוק.

כי "ילד רע" זה ילד שרע לו; וילד "מופרע" זה ילד שמפריעים לו.

הורות היא תפקיד. הורה ממלא את תפקידו מתוך אישיותו הייחודית, עברו והשקפתו. הנחיית הורים היא פעילות מסייעת לבעל התפקיד, והיא תורמת לרווחתו ולשכלול תפקודו במשימתו החשובה ביותר – גידול וחינוך ילדיו.

הנחיית הורים נשענת על ההשקפה האופטימית בדבר מסוגלותו הגבוהה של האדם ללמוד, להתפתח, להשתנות ולמצוא זהות ותפקוד הורי מיטבי ומשמעותי.

בעזרת ליווי מקצועי ושיטתי, אפשר לשכלל ולהעצים את תפקידכם ההורי ולפתח מנהיגות אמיתית. הליווי כולל הקניית ידע, פיתוח מיומנויות תפקודיות, הרחבת המודעות האישית וליווי בביצוע משימות.

תחשבו שאם כל הורה בכל בית ייקח לעצמו עכשיו משימה ללמוד מה ילד באמת צריך ואיך לגדל אותו בצורה הכי טובה, יגדלו לנו ילדים יותר שמחים, בריאים, מרוצים, ויתפתחו להיות בני אדם מסופקים ושלמים שינהלו חיים בריאים. יהיו להם: עבודה טובה, מעגל חברים וזוגיות טובה, ואת זה הם ינחילו לילדיהם וחוזר חלילה!

עלינו מוטלות אחריות והשפעה עצומה לכיצד תיראה פני החברה שלנו. הורות זה לגדל את הדור הבא!

"חינוך הוא הנשק העוצמתי ביותר שבו תוכלו להשתמש כדי לשנות את העולם." נלסון מנדלה

אז בואו נתחיל. אף פעם לא מאוחר מדי.

רוצים שינוי? בואו נתחיל

פטרישיה פארי | הנחיית הורים ומשפחה | 050-548-6200

פטרישיה פארי | הנחיית הורים ומשפחה | 050-548-6200