השיטה שלי

משמעות המילה הורות היא להורות את הדרך. לראות את מטרת העל ולדעת כיצד להוביל אליה. ההורה הוא הדמות המשמעותית והמשפיעה ביותר עבור הילדים ועליו מוטלת האחריות להתפתחותם התקינה.
הורים רבים מתארים חוסר אונים ואובדן דרך באשר לגידול ילדיהם ותוהים לגבי מהי "הורות טובה". הם אינם יודעים לפי איזה קודים לנהוג וכיצד. הם חשים שאינם רוצים לנהוג כהוריהם אבל לא יודעים איך לפעול אחרת.
קיים צורך גובר ומתעצם של הורים בהדרכה ובקבלת כלים מעשיים כדי להבין את ילדיהם ומה שעובר עליהם בכל גיל. וכן ללמוד לגשר על הפער שבין שמירה ופיקוח על הילדים לבין מתן חופש ועצמאות, לדעת להשפיע עליהם ולהשיג שיתוף פעולה, בעידן שילדים אינם מקבלים אוטומטית את סמכות ההורה. 

השיטה שלי – הורים כמפתח. ההורים הם המפתח לכל בעיות הילדים ובידם לפתור אותן.
בשיטה המעשית והיעילה שפיתחתי:

  • תקבלו ידע על הצרכים הפסיכולוגים של ילדינו ושלנו ואיך לתת להם ביטוי בחיי היומיום.
  • שינוי סדר יום הכולל תזונה, שינה, שעות מסך, מפגשים חברתיים וכו.
  • זיהוי וחיזוק תכונותיו החיוביות של הילד והעצמתן.
  • תלמדו מהם מחוללי ה – 'well being' בעזרתם ילדיכם יהיו ברווחה נפשית.
  • תקבלו כלים יישומים לתקשורת אפקטיבית – תקשורת כזו שהילד ירצה להקשיב לנו, להתייעץ איתנו ולשתף אותנו בחייו.
  • תלמדו איך להשיג שיתוף פעולה ויכולת השפעה לא מתוך פחד או ציפייה לפרסים, אלא מתוך הבנה והערכה. כך ניצור בילדינו אמות מידה ומוסר שהם יישמו לא רק כשאנחנו בסביבה.

✔️שיטה זו פותרת קשיי התנהגות שונים בכל הגילאים ועוזרת לפתח כישורים חברתיים
✔️מפחיתה את הצורך בטיפולים פסיכולוגיים ותרופתיים ומונעת בעיות בעתיד.
✔️משפרת את איכות החיים ואף מונעות תופעות פתולוגיות.
✔️מביאה לגידול ילדים עם חוסן וביטחון עצמי, שיפעלו מתוך שלמות אישית.

משפחות שאני מלווה המיישמות את הנחיותיי, רואות שיפור כבר אחרי מספר פגישות בודדות. האווירה בבית מתחילה להשתנות, מכלול היחסים בבית משתפרים, ההורים הופכים לטובים יותר, בעלי מודעות עצמית גבוהה יותר שיודעים לקחת אחריות ומיטיבים עם עצמם ועם סביבתם.

בסיס אקדמי ותיאורטי:

אני מאמינה באידיאולוגיית חיים המבוססת על עקרונות הפסיכולוגיה החיובית-הומניסטית, בחינוך שנותן מקום מכבד לילד כאינדיבידואל שלם, עם חופש בחירה מצד אחד ושמירת נורמות וגבולות מצד שני.

גישתי מבוססת על התאוריה האינדיבידואלית של אדלר שבאה לילדי ביטוי בחינוך דמוקרטי על פי משנותיהם של יאנוש קורצ'אק, א"ס ניל ודן לסרי. ותקשורת מקרבת על פי מרשל רוזנברג.

אני משלבת הלכה למעשה את המודל שפרסם ארגון הבריאות העולמי (WHO) למושג "well being", שמטרתו צמצום אלימות והתנהגויות סיכון בקרב ילדים ובני נוער וקידום רווחתם הנפשית והחברתית. מוכח מחקרית ואף מוכח בשטח כי יישום מודל זה עם ילדים בכל גיל ואף אצלנו המבוגרים, מעלה את איכות החיים ואת רמת האושר.

תחומי יעוץ:

טיפול בתינוקות, דיכאון אחרי לידה

הכנה להולדת אחים

מריבות בין אחים

קשיים חברתיים

בעיות קשב וריכוז

בעיות רגשיות והתנהגותיות

גיל ההתבגרות

טיפול זוגי וגישור

גירושין עם כמה שפחות נזק לילדים

שיפור מערכות היחסים במשפחה

טיפול אישי.

המפגשים כוללים הדרכה וליווי צמוד, תהליך מותאם אישית, מתן כלים ומודלים ליישום יומיומי והעצמה אישית, מקום בטוח לפרוק ולבנות מחדש.

רוצים שינוי? בואו נתחיל

פטרישיה פארי | הנחיית הורים ומשפחה | 050-548-6200

פטרישיה פארי | הנחיית הורים ומשפחה | 050-548-6200