מסגרות טיפוליות

הטיפול הטוב ביותר לתינוק הוא על ידי הוריו, לכן עדיף שיישאר בבית לפחות עד גיל שנתיים. ולא, הילד לא משתעמם. החקירות סביבו בכל יום הוא עולם ומלואו עבורו. הפעלות במשחקיות וגני שעשועים מספיקים לו. 
בהמשך יש להעדיף מטפלת אישית או משפחתון אינטימי ולא מעון בו המסגרת קבוצתית גדולה מידי והשעות ארוכות מידי. כמה נצבט הלב כשעוברים ליד מעון ושומעים בכי תינוקות חסרי ישע שאמורים להיות בחיק אמם. כמה כואב לראות פעוטות דומעים ומנוזלים מסתובבים אנה ואנה חסרי מענה, אבודים ואומללים, קמים משנת הצהרים ללא חיבוק ומגע גופני חם. אין בכוחה של סייעת אחת או אפילו שתיים לענות מיד לצורכי התינוק וחוסר הענות מידית מזיקה לו גם בתווך הרחוק (ראו במאמרי "מענה מהיר ומדויק).

באיזה גיל כדאי להכניס תינוק לגן

באיזה גיל כדאי להכניס תינוק לגן? זו שאלה שאני נתקלת בה פעמים רבות.
כאשר לוקחים מטפלת חשוב לבדוק איתה האם היא מבינה את חשיבות ההיענות המהירה, החום, הסבלנות ותשומת הלב התמידיים שהיא חייבת לספק. חשוב שלא תעשן או תדבר בפלאפון ליד תינוקכם.
אם זה משפחתון או מעון אני ממליצה להורים לדבר קודם עם כל סייעת וגננת, להבין את האג'נדה הטיפולית שלה. לבקר שם הרבה, (גם ביקורי פתע) ולהתרשם ממצב רוח הילדים ומטיפולם. אם רשמתם את ילדכם למסגרת מסוימת, לבדוק שמתייחסים לילדכם בצורה חמה מכבדת ואוהבת, ללא עונשים, צעקות ושאר התעללויות, מאלה שנחשפים בתקשורת לא מעט. חשוב לראות איך הילד הולך לגן האם בשמחה או ברתיעה, להיות ערניים לאותות מצוקה, לחכות ולהקשיב למתרחש בפנים מבעד לדלתות, מעבר לקירות, להציץ מחלונות ואפילו לשים מכשירי האזנה בתיק הילד! ממש ככה! הזוועות העלולות להתרחש מתחת לאפכם הן קשות מנשוא ומשאירות צלקות נפשיות לעד.

ההשקעה בטיפול ילדכם קריטית במיוחד בשלבי ההתפתחות הראשונים


ההשקעה בטיפול איכותי במיוחד בשלב הקריטי של התפתחות הילד (מלידה עד גיל שלוש) היא השקעה מתבקשת ונכונה שאת פירותיה נקטוף בשנים שיבואו.

רוצים שינוי? בואו נתחיל

פטרישיה פארי | הנחיית הורים ומשפחה | 050-548-6200

פטרישיה פארי | הנחיית הורים ומשפחה | 050-548-6200